Sesja zdjęciowa – niestety ten temat, na moim blogu, został trochę zaniedbany. Skupiłem się bardziej na rzeczach technicznych. Wprowadziłem możliwość zapisania się do newslettera, dzięki któremu mam możliwość przesyłania informacji o nowych rzeczach. Oprócz tego pochłonęła mnie fotografia krajobrazowa. Jednak co jakiś czas staram się powrócić na tor i wykonać sesję zdjęciową w plenerze.

W ostatnich latach, końcówka wiosny kojarzy się z palącym słońcem, tak i w tym roku nie było inaczej. W upalne czerwcowe, niedzielne popołudnie, razem z Klaudią wyruszyliśmy nad pobliskie Jezioro Popielewskie. Plan na sesje, to zdjęcie na klimatycznym pomoście. Temat prosty i dosyć popularny, aczkolwiek znalezienie fajnego pomostu z ciekawym tłem nie jest już takie łatwe. Po ustaleniu i przybyciu na miejsce w którym miała odbyć się sesja zdjęciowa, nasze plany pokrzyżował wędkarz łowiący ryby. Niestety, często się tak zdarza. Może innym razem 😉

Na szczęście wykonując sesję w plenerze, staram się mieć zawsze jakieś alternatywy w zanadrzu. Tak i tutaj był plan awaryjny – szybka reorganizacja, zmiana miejsca… godzina fotografowania i o to efekt.

Po wykonaniu kilku ujęć, znowu zmieniliśmy miejsce i pojechaliśmy nad Jezioro Wierzbiczańskie. Mając w głowie pierwotne założenia, głównym celem było wykonanie zdjęć na pomoście. Jednak natrafiliśmy na dużo ciekawszą, starą łódź. Jedynym minusem tej sesji było to, że czas szybko uciekał i słońce powoli zaczęło chować się za horyzontem. W ostateczności wykonaliśmy tylko kilka szybkich kadrów.

Jak to z planami zwykle bywa, lubią się pokrzyżować. Pomimo, że sesja zdjęciowa miała odbyć się w zupełnie innym miejscu, cieszę się, że wykonaliśmy kilka fajnych ujęć. Warto mieć z góry ustalony plan i pomysł na wykonanie sesji oraz jak się okazało w naszym przypadku, jakiś plan awaryjny. Często to spontaniczność, wprowadza coś ciekawszego i można otrzymać efekt lepszy od początkowych oczekiwań.


Jeżeli spodobał się Tobie ten artykuł i chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami, zapisz się do newslettera

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Hubert KajdanMartusia Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Martusia
Gość
Martusia

Cudowne są te zdjęcia<3 Zazdroszcze talentu

Zobacz również: