Cześć!
Jeżeli tutaj jesteś, to pewnie z powodu chęci wykonania sesji zdjęciowej. Zarówno Tobie jak i mi zależy, żeby efekt naszej wspólnej pracy był jak najlepszy. Żeby tak się jednak stało, polecam Tobie zapoznać się z tym artykułem, gdzie dowiesz się w skrócie jak taka sesja zdjęciowa u mnie wygląda, jak się do niej przygotować i o czym należy pamiętać.

Na końcu zadam Tobie kilka pytań, które mają na celu ułatwić nam współpracę.

Jaki koszt?

Jest to pytanie, które na ogół dostaję jako pierwsze. Tutaj sprawa jest dosyć prosta. Ponieważ każda sesja wygląda inaczej, koszt ustalam indywidualnie. Na końcową cenę wpływa kilka czynników. O część z nich wypytam Ciebie w formularzu na samym dole. Dzięki skrupulatnie wypełnionemu formularzowi będę mógł dokładnie wyliczyć koszt Twojej sesji.

Od czego zaczynamy?

Zacznijmy od ogólnej koncepcji sesji. To jak ma wyglądać efekt końcowy, w jakim stroju, w jakiej scenerii. Warto o tym pomyśleć, już na samym początku planowania sesji. Rodzaj ubioru oraz styl musi pasować do miejsca wykonywania sesji zdjęciowej. Dlatego najlepiej przygotuj sobie kilka stylizacji, które Tobie odpowiadają i podeślij do mnie zdjęcia podglądowe.

Wspólne ustalenie ubioru bardzo pomoże nam w planowaniu klimatu oraz wyszukaniu miejsca sesji.

Czas i miejsce

Wspólnie wybieramy dogodny termin, godzinę i miejsce. Powiedz dokładnie jaką masz wizję, a razem dobierzemy miejsce. Pamiętaj również o tym, żeby poinformować mnie w sytuacji, gdyby z powodu jakiegoś nagłego zdarzenia, na umówionej sesji miało Ciebie nie być. Ustalimy wtedy nowy, dogodny dla Ciebie termin.

Jak się przygotować do zdjęć?

Przed samą sesją, koniecznie zadbaj o:

odpowiedni makijaż – jest to bardzo ważna rzecz, od której zależy w dużej mierze efekt końcowy. Warto umówić się z makijażystką, tuż przed samą sesją, aby makijaż na sesji był świeży. Jeżeli sesja ma się odbyć w plenerze, gdzie plany może pokrzyżować pogoda, warto uprzedzić wizażystkę o możliwości przełożenia. Podczas malowania, warto zasugerować makijażystce, że ma to być makijaż fotograficzny, ponieważ takie malowanie, różni się od makijażu dziennego czy wieczorowego.

fryzurę – przed sesja warto również odwiedzić fryzjera i poprawić ogólną kondycję włosów.

manicure – tutaj lepiej odpuścić sobie różnokolorowe wzorki na rzecz naturalnego koloru.
Ważne aby paznokcie były zadbane i nie odwracały uwagi od tematu zdjęcia.

strój – przed sesją nie zapomnij sprawdzić czy ubiór jest w należytej kondycji. Rzeczy powinny być czyste i wyprasowane (chyba, że będziemy mieli inną koncepcję). Zadbaj o dodatki do stroju. I pamiętaj, że nie zawsze więcej znaczy lepiej ;-). Podczas wyboru pamiętaj, żeby wszystko stanowiło całość, a nie odwracało uwagę od tematu zdjęcia.

I bardzo ważna rzecz! Przed samą sesją warto dobrze się wyspać i wypocząć. Nie planuj przed sesją, wypadu na dyskotekę, męczących zajęć, treningów itp. Sesja dzień po zawalonej nocce, z definicji jest spisana na straty. Uważaj również na korzystanie z solarium i nowe kosmetyki. Jedno i drugie mogą spowodować zaczerwienia na skórze, co nie będzie dobrze wyglądać na zdjęciach.

Sesja zdjęciowa

Ciężko opisać dokładny przebieg sesji, ponieważ każda sesja jest inna. Na ogół czas trwania sesji to ok. 1h-3h, chociaż nie jest to zasada (często sesje są krótkie, które trwają 30 minut).

Jak długo będę czekać na efekty sesji?

Efekt sesji w postaci 5 najlepszych zdjęć otrzymujesz ode mnie w formie cyfrowej, o ile nie umówiliśmy się inaczej. Staram się przygotować zdjęcia jak najszybciej jest to możliwe, co niestety nie znaczy, że otrzymasz je na drugi dzień. Na ogół trzeba poczekać 2-4 tygodnie.

No dobrze… poznajmy się!

Już wiesz jak wygląda sesja zdjęciowa z mojej strony. Teraz czas na Twój ruch.
Poniżej zadam Tobie kilka pytań, które mają na celu ułatwić nam współprace, uniknąć niedomówień, a przede wszystkim pozwolą mi na wymyślenie najbardziej trafnej koncepcji zdjęć.

    Jaki rodzaj sesji Cię interesuje?

    Miejsce wykonania sesji?

    Jakie jest Twoje doświadczenie w pozowaniu przed obiektywem?

    Czy mogę wykorzystywać zdjęcia w celach promocji mojej marki?