Moją przygodę z fotografią zacząłem w wieku 7 lat, kiedy otrzymałem od mojego chrzestnego pierwszy aparat analogowy – była to SMENA M8.

Robiłem zdjęcia dosłownie wszystkiemu, co stanęło mi na drodze: drzewom, kwiatom, zwierzętom. Pod okiem kuzyna i wuja, dla których fotografia była jedną z wielu pasji, nauczyłem się wszystkich ważnych w fotografii rzeczy: czym jest przysłona, czas naświetlania, czułość filmu i jakie są zależności pomiędzy nimi. To w ciemni mojego wuja, po raz pierwszy zobaczyłem powstający na papierze obraz.

Wtedy to, uświadomiłem sobie, jakie mój obecny sprzęt posiada ograniczenia. Zapragnąłem czegoś więcej i zacząłem zbierać na swoją pierwszą analogową lustrzankę. Pomógł mi w tym dziadek, od którego otrzymałem część potrzebnych mi pieniędzy. Resztę uzbierałem sprzedając butelki i drobny złom walający się na tyłach garażu ojca. Dzięki temu mogłem kupić wymarzony aparat, a był nim Zenit 312m (posiadam go do dzisiaj).

Szybko jednak nastała era fotografii cyfrowej. Młodszy o osiem lat brat, za pieniądze z Pierwszej Komunii kupił pierwszy aparat cyfrowy. Ku mojemu zadowoleniu nie korzystał z niego za dużo, toteż migiem wylądował w moich rękach, a ja zacząłem poszerzać swoją wiedzę dotyczącą fotografii cyfrowej. Sięgnąłem po specjalistyczną literaturę i ucząc się na własnych błędach starałem się być coraz lepszy.

Moja pasja do fotografii z roku na rok robiła się coraz większa. Nie osłabła nawet w trakcie studiów inżynierskich. To właśnie w tym czasie podjąłem pracę w studiu i sklepie fotograficznym skutecznie godząc naukę z pasją. Oprócz tego byłem członkiem agencji fotograficznej, co stanowiło dla mnie nie lada wyzwanie, jak również budziło wiele pozytywnych emocji. Udział i możliwość robienia zdjęć gwiazdom muzyki, które w latach młodości wywarły na mnie spory wpływ, było dla mnie ogromnym przeżyciem. Od tego czasu aparat jest moim nieodzownym sprzętem, bez którego nie ruszam się z domu.

Obecnie fotografia, to moja pasja. Fotografuję dla przyjemności i na potrzeby tej o to strony.

Moje zdjęcia znajdziesz również na Faceboku oraz Instagramie.

Jeżeli jesteś zainteresowan(a/y) kupnem moich zdjęć, to zapraszam Cię do bezpośredniego kontaktu ze mną (najlepiej drogą mailową).