Dżem, bo o tym zespole będzie ten wpis, jest bez wątpienia jednym z najbardziej charakterystycznych polskich zespołów. Ponad czasowa muzyka i teksty oraz bagaż doświadczeń, to coś, co wyróżnia ten zespół od innych polskich kapel. Każdy zna takie utwory jak: „Whisky”, „Czerwony jak cegła”, „Naiwne pytania” czy „Skazany na bluesa”.

Osobiście uwielbiam muzykę Dżem’u, która towarzyszy mi dobrych długich lat. Byłem na wielu ich koncertach z czego na jednym miałem okazję fotografować zespół ze strefy dla mediów, czyli odseparowanego miejsca pomiędzy sceną, a publicznością. Było to jedno z moich największych marzeń.

To właśnie głównie z tego koncertu pochodzą zdjęcia które możesz zobaczyć w tym wpisie.

Impreza odbyła się 3 grudnia 2011 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Poznaniu. Koncert trwał dobre dwie godziny, podczas którego zagrali w wielkim stylu swoje największe utwory.

Historia jednego zdjęcia

Jako, że udało mi się „złapać” wszystkich gitarzystów Dżemu na jednym zdjęciu, moim nowym marzeniem stało się zdobycie autografów całej trójki pod fotografią.

…marzenia się spełniają!!! I już podczas kolejnego koncertu Dżemu w Poznaniu, który odbył się 16 kwietnia 2012 roku udało mi się zdobyć podpisy całej trójki (a nawet całego zespołu) !!!

Tutaj trochę się pochwalę 😉 Kiedy to podczas zbierania autografów podsunąłem zdjęcie do podpisu Jurkowi Styczyńskiemu zdumiony zapytał się: „Skąd masz takie zdjęcie, bo jest zajebiste”. Zawołał resztę zespołu, żeby je pokazać, po czym stwierdził, że chce je do albumu rodzinnego.

Bez wątpienia był to jeden z bardziej niesamowitych wieczorów w moim życiu – rzadko mi się zdarza, żeby własny idol zachwycał się wykonanym zdjęciem 😉

Czy kiedyś o tym zapomnę? Nigdy 😀 Fotografia spoczywa dzisiaj w bezpiecznym, miejscu, a wspomnienia za każdym razem wywołują uśmiech na mojej twarzy. Warto mieć marzenia i wierzyć w ich realizację!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
bobiko
7 lat temu

Piękna galeria zdjęć – wreszcie pokazujesz to, co trzymasz w archiwum. 🙂

Zobacz również: