Wstęp

Od jakiegoś czasu myślę nad udostępnianiem krótkich wpisów pt. „Podróże małe i te duże”. Na dysku mojego komputera zalega ogromna ilość zdjęć, będąca fotograficzną rejestracją miejsc w których wcześniej byłem. Często są to pojedyncze fotografie, które nie tworzą jakiejś większej całości.

Jednak żeby i te zdjęcia było można pokazać, będę tworzyć wpisy o ciekawych miejscach wartych zobaczenia. Nie będą to szczegółowe opisy, a jedynie krótka informacja o miejscu,  ślad GPS, informacja jak tam trafić, no i oczywiście zdjęcia – po to w końcu służy ten blog 🙂

Zachęcam również do komentowania postów i wymieniania się opiniami o danym miejscu.

Do dzieła!!!

W tym poście rezerwat przyrody „Śnieżycowy Jar”. Miejsce magiczne wczesną wiosną (połowa marca),  kiedy to połacie rezerwatu pokrywają się kwiatami śnieżycy wiosennej.

Do miejsca można dostać się pieszo lub rowerem (parking samochodowy znajduje się ok. 2 km od docelowego miejsca). Przez całą drogę prowadzącą do rezerwatu, towarzyszą nam drogowskazy oraz charakterystyczne oznaczenia szlaku, na których widnieje rysunek śnieżycy wiosennej.

Z racji tego, że teren rezerwatu należy do terenów poligonu Biedrusko, czas w którym najlepiej udać się na podziwianie śnieżyc najlepiej kontrolować na stronie http://www.lopuchowko.poznan.lasy.gov.pl

Okolice rezerwatu otaczają ciekawe miejsca do których postaram się zajrzeć w niedalekiej przyszłości i również opisać je na blogu.

 

Mapa dojazdu:

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Hubert KajdanKadetRoszpunkaRoszpunka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roszpunka
Gość
Roszpunka

Łooooooooo! Super! Do kiedy one kwitną? Też się wybiorę 🙂

Kadet
Gość
Kadet

Niezłe zdjęcia, jaki aparat? Też coś lepszego chciałbym zakupić?

Zobacz również: